Iryna Skrypnyk: "Недільний лонгрід. Нещодавно Yaroslav Zablotskyy написав..."

Iryna Skrypnyk в facebook:

Недільний лонгрід. Об этом сообщает dikktor-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Нещодавно Yaroslav Zablotskyy написав пост про план Б, тобто про те, що слід не лише робити структурні зміни на рівні законів. Треба кори ... стуючись доступом до владного ресурсу робити багато менших змін, які назріли/наболіли, за допомогою наказів або постанов.

Я вважаю цей пост слушним. Для повноти картини я хочу у цьому пості розповісти правду про те, як цей процес розгортання плану Б відбувається в реальності. А також дещо запропоную в кінці.

Правда перша. В реальності ми працюємо як за планом А, так і за планом Б. Ми не можемо собі дозволити іншого, і робимо це як можемо змінюємо все, що можна змінити, і на що вистачає ресурсу.

Ось кілька прикладів. Почнемо з речей, перелічених у пості пана Ярослава

- інститут головних спеціалістів де-факто не працює, а днями перестане працювати і де-юре - розподілу студентів більше немає, вони самі можуть обирати спеціальність та місце роботи - реєстрацію ліків, які пройшли її в США, Канаді, ЄС, Австралії, Японії спрощено до автоматизму - щоб лікарі могли відкривати медичні практики, розроблено спрощені ліцензійні умови для первинної медичної допомоги вони чекають свого часу

Крім цього наказами або постановами Кабміну зроблено інші речі

- скасовано привязку кількості працівників до кількості ліжок/кв.метрів у медичних закладах наказ 33 - скасовано необхідність погоджувати з місцевою владою/МОЗ кожну перекидку зі статті на статтю у бюджеті медичного закладу постанова КМУ 228 - запроваджено легальну можливість використовувати міжнародні медичні протоколи в будь-якому закладі наказ 1422 - підготовлено проект нового порядку надання первинної медичної допомоги що туди входить, які обстеження, аналізи і т.д. - скасовано обмеження для жінок щодо нежіночих професій тощо.

В цьому списку лише те, що мені довелося робити самому або про що я згадав одразу, а це далеко-далеко не все.

Правда друга. Накази і постанови не існують у вакуумі, а є частиною системи нормативних актів, які між собою тісно переплетені. І це я ще не кажу про переплетіння з чиїмись інтересами або усталеними звичками в системі. Тому коли починаєш відміняти якийсь наказ, він чіпляє інші акти, аж до законів та кодексів. Іноді ти потрапляєш на територію інших відомств. Ти думаєш, що зараз вжух - і відміниш, а потім опиняєшся по шию у дивному сюрреалістичному руху по колу.

Деякі такі проекти, які маскувалися під дуже прості, але насправді виявилися складними - у цьому списку наших поки що поразок - запровадити мінімальних прохідний бал ЗНО на рівні 150 для вступників до медичних вишів спротив зсередини системи - видавати вакцини БЦЖ у приватні медичні заклади це Бюджетний кодекс! - прирівняти електронний лікарняний до паперового ціла система спільних актів МОЗ та Мінсоц, а також двох фондів конфлікти між інституціями - спростити санітарно-епідемічні норми складна система і велика кількість актів - спростити паперові форми звітності лікарів неможливо скасовувати окремо одна від одної, треба переробляти всю систему

По цих проектах ми перейшли у позиційну війну. Крім них, є й інші, не менш важливі, наприклад спрощення ДБНу для медичних закладів. Але ви бачите, який довгий цей список. Система не хоче просто так здаватися. А позиційна війна забирає ресурс.

Тому найбільш надійний спосіб її міняти - це приймати закони які автоматично відміняють цілі купи наказів.

Але повернімося до наказів.

Правда третя. Як тільки ви приймаєте/скасовуєте серйозний наказ, на вас подають в суд. Здебільшого це роблять профспілки. Не всі суди ви виграєте. Наприклад, наказ про скорочення лікарняних ліжок до 6 на 1000 населення щоправда, його прийняли до нас, МОЗ програв. А от справу про 33-й наказ виграв. Але все це знову ж таки забирає ресурс.

Правда четверта. Цей самий ресурс у міністерства дуже малий. Наперекір поширеній думці, зусилля щодо прийняття/скасування наказів є також великі. Хто пробував - знає. І збільшити ресурс міністерства наказом неможливо. Потрібно проводити велику реформу, і ми також нею займаємося.

А тим часом пропоную свій план Б, і це буде правда пята і остання. Для всіх, хто хоче скасувати/прийняти якийсь наказ і конкретно знає який, а також готовий допомогти ресурсом - у нас завжди двері відкриті.

Найчастіше, щоправда, люди мають лише ідеї. Чому би вам не зробити те або це. Це закінчується як у старому анекдоті Почему бы и нет - Ну нет, так нет. Тому пропоную такий алгоритм дій, щоб реалізовувати саме вашу ідею, якої ще немає у списку справ міністерства

1. У вас є ідея, як можна щось скасувати/прийняти з наболілого ваш ресурс номер 1. 2. Ви її вивчаєте, знаходите механізм її рішення або варіанти таких механізмів ваш ресурс номер 2. 3. Ми зустрічаємося, обговорюємо і погоджуємося на одному з них. 4. Ваші фахівці чи юристи ваш ресурс номер 3 готують проект документу наказу/постанови. 5. Наші юристи доводять його до необхідного формату перекладають чиновницькою мовою. 6. Ми забезпечуємо йому політичну підтримку для швидкого прийняття або проходження через Кабмін.

Отже, по три ресурси з кожного боку - і проблема вирішена. Запрошую усіх охочих, та особисто пана Ярослава до такої роботи. Мені здається, це цілком дієвий формат. Ми готові до швидких прогресивних рішень. Давайте разом збільшувати пропускну здатність міністерства і рухатися вперед. Згода

П.С. Тих, хто готується написати коментар чому я маю вам помагати, це ваша робота, от ви і робіть, одразу відсилаю перечитати пп.1-5.Iryna  Skrypnyk


ТОП новости

Вход

Меню пользователя